Area Golf Coaches Select All District Teams

posted by Mike Smith - 

Girls Division I

First Team

Kristin Jamieson - Hillsboro - Player of the Year

Emily Loudin - Hillsboro

Lexis Fickel - Logan

Honorable Mention

Larkin Parry - Hillsboro

Madison Stratton - Hillsboro

Lauren Johnson - Logan

Dreena Wiseman - Logan

Co-Coach of the Year: Richard Aldridge - Logan and Dave Hilliard - Hillsboro


Boys Division I

First Team

Nick Ward - Warren - Co-Player of the Year

Gage Herb - Marietta - Co-Player of the Year

Caleb Scharff - Marietta

Heath Hill - Marietta

Drew Zorne - Athens

Matthew Early - Marietta

Austin Barton - Warren

Second Team

Seth Dennis - Warren

Justin Vogt - Logan

Preston Hoyes - Athens

Honorable Mention

Casey Rafferty - Warren

Chance Weihl - Warren

Jared Hollister - Marietta

Luke Satterfield - Marietta

Zach Mallett - Marietta

Jeremiah Martin - Logan

Owen Campitelle - Athens


Girls Division II

First Team

Kenzie Dietz - Waterford - Player of the Year

Ashley Offenberger - Waterford

Alex Gillette - Dawson Bryant

DeAnna Caraway - West Union

Lauren Ragland - Zane Trace

Ella Seeley - Westfall

Second Team

Kylee Tolliver - Eastern Meigs

Madalynn Roby - Belpre 

Rachel Schüler - Fairfield

Kendall Fee - Vinton County

Bryn Karnes - Greenfield McClain

Liz Hart - Westfall

Honorable Mention

Alexis Tompkins - Fairfield

Molly Fitzwater - Galia Academy

Kendall Pollard - McClain

Lindsey Daniel - West Union

Allison Baughman - Crooksville

Gracie Rowe - Westfall

Abby Eichmiller - Waterford

Zoe Miller - Warren

Kylee Robinson - Meigs

Chloe Gee - River Valley

Belle Lambert - Vinton County

Kate Hawk - Eastern Meigs

Halley Cox - River Valley

Jayden Lawson - Federal Hocking

Coach of the Year - Cris Baker - Waterford


Boys Division II

First Team

Logan Reed - Rock Hill - Player of the Year

Ty Schobelock - Unioto

Connor Heffner - Waverly

Brent Gulling - Fairfield Union

Levi Chapman - Meigs

Jacob Calvin - Unioto

Second Team

Talon Osborne - Waverly

Cord Ebert - Logan Elm

Korten Foraker - New Lexington

Carson Price - Fairfield Union

Trevor Newkirk - McClain

Colton Blakeman - Piketon

Honorable Mention

James Carter - Ironton

Jay Haywood - Rock Hill

Trey Givens - New Lexington

Kobe Penwell - McClain

Matthew Walker - Westfall

Darren Buskirk - Circleville

Evan Huffman - Logan Elm

Noah Waddell - Vinton County

Brady Woodbridge - Zane Trace

Wyatt Nicholson - Meigs

Kaden Thomas - Gallia Academy

Tyler Williams - Adena

Jamie Clifford - Piketon

William Sturgell - Portsmouth

Max Rose - Unioto

Coach of the Year - Brian Oliver - Fairfield Union


Boys Division III

First Team

Elijah McCarty - West Union - Player of the Year

Brock Jordan - Western

Noah Lung - North Adams

Eli Montgomery - Western

Trevor Deere - Coal Grove

Bryant Lung - North Adams

Second Team

Owen Carney - Crooksville

Colt Shumaker - North Adams

Brock White - Crooksville

Wes Jenkins - Waterford

Hunter Dutiel - Miller

Jenson Anderson - Southern

Honorable Mention

Jeremiah Stitt - Belpre

Nathan Riley - Trimble 

Ryan Harbour - Eastern Meigs

Garrett Holiday - Coal Grove

Eli Fuller - West Union

Cole Haislop - Eastern Pike

Curtis Haner - South Galia

Jonah Hogback - Southern

Blake White - Crooksville

Caleb Cline - Clay

Hunter Henneberger - Huntington

Donte Lightly - Western

Blain Neetdham - Miller

Carson Hall - North Adams

Dylan Colvin - Manchester

Travis Pothmeyer - Waterford

Zach Harless - Whiteoak

Coach of the Year - Ammon Mitchell - North Adams

title

Content Goes Here