HS Sports Roundup: Saturday September 16, 2017

Naylor's

Email corrections/results to newsroom@wkkj.com and danramey@iheartmedia.com

High School Sports for Saturday September 16th

Golf:

(FAC Tournament at Chillicothe Country Club)

1.  Jackson 

2.  Miami Trace

3.  McClain

4.  Washington

5.  Chillicothe

6.  Hillsboro

Teays Valley at Owlet Invitational at Worthington

Volleyball:

(Circleville Invitational)

Southeastern 2, Chillicothe 0 (25-18, 25-10)

Southeastern 2, Portsmouth Notre Dame 1 (25-17, 26-28, 25-16)

Circleville 2, Miami Trace 1 (22-25, 27-25, 25-13)

Gallia Academy 2, Circleville 1 (21-25, 25-21, 25-18)

Circleville 2, Portsmouth Notre Dame 0 (25-17, 25-14) 

Chillicothe 2, Westfall 0 (25-18, 25-19)

Portsmouth Notre Dame 2, Westfall 0 (25-23, 25-18)

Chillicothe 2, Logan 0 (25-14, 25-22)

Gallia Academy 2, Southeastern 0 (25-20, 25-22) *Championship*

(Worthington Kilbourne Invitational)

Adena 2, Mount Vernon 0, (25-16, 25-15)

Adena 0, Olentangy Liberty 2 (25-16, 25-19)

Adena 0, Worthington Kilbourne 2 (25-19, 25-17)

Worthington Kilbourne 2, Teays Valley 0 (25-7, 25-16)

Olentangy Liberty 2, Grove City 0 *Championship*

(Alexander Spartan Invitational)

Huntington 2, Portsmouth 0 (25-21, 25-21)

Huntington 2, Alexander 0 (25-20, 26-24)

Portsmouth Clay 2, Huntington 0 (25-22, 27-25) *Championship*

(Elsewhere in volleyball)

Paint Valley 3, Leesburg Fairfield 2 (25-19, 20-25, 13-25, 25-16, 15-5)

Boys Soccer:

Southeastern 2, Circleville 5

Athens 7, Unioto 3

Zane Trace 11, Eastern Brown 0

Minford 5, Westfall 0

Washington CH 0, London 4

Liberty Union at Teays Valley

Girls Soccer:

Circleville 1, Logan Elm 1 (tie)

Zane Trace 5, Eastern Brown 3

Athens at Miami Trace

Groveport at Teays Valley

Washington CH 1, London 5

Minford at Westfall

Girls Tennis:

Portsmouth at Hillsboro

Logan Elm at Grandview Heights Invitational

Piketon Tri Match: Eastern, Piketon

Cross Country:

Aaron Reed Invitational at Southeastern: BOYS RESULTS - Champion: Keifer Mosmeier (Logan Elm). Teams: Fairfield (1st), Waverly (2nd), Miami Trace (4th), Piketon (5th), Chillicothe (8th), Amanda Clearcreek (9th), Circleville (10th), Huntington (11th), Westfall (13th), Logan Elm (14th), Adena (15th), Paint Valley (16th), McClain (17th), Jackson (18th). GIRLS RESULTS - Teams: Fairfield (1st), Westfall (2nd), Waverly (3rd), Circleville (4th), Logan Elm (6th), Jackson (9th), Amanda Clearcreek (10th), Adena (11th), Miami Trace (12th), Huntington (14th), Paint Valley (15th), Southeastern (16th).

Bobcat at Douglass Farm: Chilllicothe Girls (2nd)

title

Content Goes Here